Projekt Piekary – Apartament nr 9

O mieszkańcach

Nazywamy się Maja Musznicka i Kuba Janiec, mieszkamy w centrum Poznania. Maja jest fotografką oraz redaktor naczelną portalu Milk & Sun. Ideą portalu jest odwiedzanie inspirujących osób w ich mieszkaniach, a następnie opowiadanie czytelnikom, jak te osoby żyją i mieszkają. Ponadto wyszukuje trendy i inspiracje, którymi dzieli się ze swoimi czytelnikami. Kuba jest twórcą Projektu Piekary – unikalnej kamienicy w samym sercu Poznania z 11 designerskimi apartamentami zaprojektowanymi przez 8 młodych poznańskich artystów. Z zamiłowania projektant wnętrz.

Na co dzień żyjemy aktywnie. Kochamy podróże, sporty zimowe, jazdę na longboradach, rowerach i gotowanie (dlatego mamy dużą kuchnię, aby każdy z nas miał wystarczająco dużo miejsca). Uwielbiamy ludzi, dlatego prowadzimy otwarty dom, w którym na gościa oprócz kawy często czeka butelka wina.

W wieku 15 lat Kuba po raz pierwszy wszedł na poddasze rodzinnej kamienicy, którą zbudował jego pradziadek przeszło 100 lat temu. Gdy przekroczył próg tego opuszczonego i zaniedbanego strychu, na którym mieszkały tylko gołębie, wiedział, że pewnego dnia tam zamieszka. 17 lat później spełnił swoje marzenia o przestronnym lofcie, wypełnionym światłem, bielą i roślinami.

Poddasze

Loftowy charakter wnętrza został podkreślony otwarciem przestrzeni salonu, kuchni i jadalni. Dzięki zastosowaniu bieli zarówno na ścianach, suficie, jak i drewnianej podłodze zostały podkreślone meble i elementy wykończenia wnętrza. Odzyskanie elementów przy rozbiórce kamienicy, jak i ich powtórne użycie, było dla nas kluczową sprawą. I tak ze starych belek konstrukcyjnych przy wsparciu taty powstał duży stół w jadalni, ława przed kanapę czy blat pod umywalkę w łazience. Stare stopnice z klatki schodowej po heblowaniu i wypiaskowaniu znalazły nowe życie jako drzwi oraz parapety. Istotnym tworzywem jest również blacha hutnicza, która oprócz obicia kominka, została także zastosowana w łazience pod prysznicem i za lustrem. Białą przestrzeń przełamuje duża, czarna kuchnia z własnoręcznie wykonanymi antracytowymi blatami betonowymi. Część wypoczynkowa została oddzielona ażurowym regałem bogatym w książki, rośliny i ulubione gadżety. Spełnia on nie tylko praktyczną rolę regału, ale również zapewnia intymność podczas siedzenia na skórzanej kanapie.

Oboje uwielbiamy rośliny, dlatego wypełniliśmy nimi przestrzeń całego mieszkania. Fikusy, skrzydłokwiaty, sukulenty i cała rodzina pieniążków to tylko kilka rodzajów roślin z naszej kolekcji.  To dzięki nim łazienka z wolnostojąca wanną ma balijski charakter.

Można u nas znaleźć również sztukę lokalnych artystów, między innymi Noriakiego, Michała Dumin, Krzysztof Zdanowski, Bart Sucharski,  Edyty Draus, Agnieszka Frąckowiak. Bardzo lubimy też powiększające się wieże magazynów papierowych, które kolekcjonujemy od lat, przywożąc między innymi najpiękniejsze magazyny z zagranicznych podróży. Ważne są też dla nas różne rodzaje oświetlenia, którymi wypełniamy nasze mieszkanie po zmroku. Budują miły nastrój wieczorami i stanowią świetną zabawę, ponieważ lubimy eksperymentować ze światłem.

Projektem wnętrza zajęłam się architektka Agnieszka Szalbierz z Szalbierz Design oraz Kuba Janiec  – właściciel mieszkania oraz pomysłodawca i realizator Projektu Piekary.

 

 

___________________________________________________

Podoba Ci się to wnętrze? Chcesz się dowiedzieć więcej? Odezwij się do nas i zapytaj o wycenę projektu kompleksowego, projektu pojedynczego pomieszczenia lub umówi się na konsultacje! Zapraszamy!

mieszkanie-kubajaniec-1_sd
mieszkanie-kubajaniec-2_sd
mieszkanie-kubajaniec-3_sd
mieszkanie-kubajaniec-15_sd
mieszkanie-kubajaniec-14_sd
mieszkanie-kubajaniec-13_sd
mieszkanie-kubajaniec-12_sd<
mieszkanie-kubajaniec-11_sd
mieszkanie-kubajaniec-10_sd
mieszkanie-kubajaniec-9_sd
mieszkanie-kubajaniec-8_sd
mieszkanie-kubajaniec-7_sd
mieszkanie-kubajaniec-6_sd
mieszkanie-kubajaniec-5_sd
mieszkanie-kubajaniec-4_sd